AVX Corporation L06034R7CGWTR
L06034R7CGWTR picture photo
Mfg. Part Number
L06034R7CGWTR
Brief Description
FIXED IND 4.7NH 500MA 150 MOHM
Datasheet Download
L06034R7CGWTR.pdf
Availability of L06034R7CGWTR
QUANTITY
L06034R7CGWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of L06034R7CGWTR
Internal Part NumberEIS-L06034R7CGWTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance4.7nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant5.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test450MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.71mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L06034R7CGWTR
Related LinksL06034, L06034R7CGWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
L06034R7CGWTR Details Description
Related parts for L06034R7CGWTR
RES SMD 1.8 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 6POS TIN datasheet.pdf