TT Electronics/IRC L081S472LF
L081S472LF picture photo
Mfg. Part Number
L081S472LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SIP
Datasheet Download
L081S472LF.pdf
Availability of L081S472LF
QUANTITY
L081S472LF Order Process
Ship out your order
Specifications of L081S472LF
Internal Part NumberEIS-L081S472LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesL, BI
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.800" L x 0.098" W (20.32mm x 2.50mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L081S472LF
Related LinksL081S, L081S472LF Datasheet, TT Electronics/IRC Distributor
L081S472LF Details Description
Related parts for L081S472LF
IC RCVR DIFF HS QUAD 24-TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 500MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-7POS BCD datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS CABLE SKT datasheet.pdf