Amphenol Commercial Products L117DBFRBA25P
L117DBFRBA25P picture photo
Mfg. Part Number
L117DBFRBA25P
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable
Datasheet Download
L117DBFRBA25P.pdf
Availability of L117DBFRBA25P
QUANTITY
L117DBFRBA25P Order Process
Ship out your order
Specifications of L117DBFRBA25P
Internal Part NumberEIS-L117DBFRBA25P
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureCable Side (M3)
TerminationIDC, Ribbon Cable
FeaturesFeed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L117DBFRBA25P
Related LinksL117DB, L117DBFRBA25P Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L117DBFRBA25P Details Description
Related parts for L117DBFRBA25P
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 110V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN SPLICE 9-11.5AWG THRU datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 24-240V datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 4.5NS 100FBGA datasheet.pdf
MOD IR RCVR 56KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
OSC XO 120.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
63/37 381 5C 0.81MM 0.5KG AM datasheet.pdf