E-Switch L16PLR10FREDBLU
L16PLR10FREDBLU picture photo
Mfg. Part Number
L16PLR10FREDBLU
Brief Description
PILOT LIGHT
Datasheet Download
L16PLR10FREDBLU.pdf
Availability of L16PLR10FREDBLU
QUANTITY
L16PLR10FREDBLU Order Process
Ship out your order
Specifications of L16PLR10FREDBLU
Internal Part NumberEIS-L16PLR10FREDBLU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelL16PLR10yyyyyyy.stp
Standard Package20
SeriesL16
TypeNeon
Lamp ColorRed
Lens ColorBlue
Lens TransparencyClear
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.63" (16.00mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 18.00mm
Termination Style-
Ingress ProtectionIP40
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L16PLR10FREDBLU
Related LinksL16PLR1, L16PLR10FREDBLU Datasheet, E-Switch Distributor
L16PLR10FREDBLU Details Description
Related parts for L16PLR10FREDBLU
CONN HEADER RT/A .100 6POS 30AU datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL/TRPL SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN STACKER 1MM 24POS DL GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 203 TYPE A 15POS datasheet.pdf
TERMINATION BLADE datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
DIE BUSHING 25MM DIA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf