E-Switch L16PLR10KGRNGRN
L16PLR10KGRNGRN picture photo
Mfg. Part Number
L16PLR10KGRNGRN
Brief Description
PILOT LIGHT ROUND GREEN 24VDC
Datasheet Download
L16PLR10KGRNGRN.pdf
Availability of L16PLR10KGRNGRN
QUANTITY
L16PLR10KGRNGRN Order Process
Ship out your order
Specifications of L16PLR10KGRNGRN
Internal Part NumberEIS-L16PLR10KGRNGRN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationL16 Series RoHS Cert of Compliance
3D ModelL16PLR10yyyyyyy.stp
Standard Package1
SeriesL16
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
RatingsAC
Voltage250V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.63" (16.00mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 18.00mm
Termination Style-
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L16PLR10KGRNGRN
Related LinksL16PLR1, L16PLR10KGRNGRN Datasheet, E-Switch Distributor
L16PLR10KGRNGRN Details Description
Related parts for L16PLR10KGRNGRN
CONN HEADER 66POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 946MA 216 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AD datasheet.pdf
OSC XO 161.1328MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD SINGLE 6POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
1" X 5 YARDS datasheet.pdf