Amphenol Commercial Products L177DFAG15SOL2RM5
L177DFAG15SOL2RM5 picture photo
Mfg. Part Number
L177DFAG15SOL2RM5
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L177DFAG15SOL2RM5.pdf
Availability of L177DFAG15SOL2RM5
QUANTITY
L177DFAG15SOL2RM5 Order Process
Ship out your order
Specifications of L177DFAG15SOL2RM5
Internal Part NumberEIS-L177DFAG15SOL2RM5
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177DFAG15SOL2RM5
Related LinksL177DFAG, L177DFAG15SOL2RM5 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177DFAG15SOL2RM5 Details Description
Related parts for L177DFAG15SOL2RM5
CONN HEADER .100 DUAL R/A 68POS datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 18POS .156 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
ANTENNA BASE W/1.5M CABLE TO SMA datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PWR DOCK MOD SOCK 250V VERT CPI datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HDM 5EMPR090F110F G datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 150CM BLACK datasheet.pdf