Amphenol Commercial Products L177DFDG50SAJ4
L177DFDG50SAJ4 picture photo
Mfg. Part Number
L177DFDG50SAJ4
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L177DFDG50SAJ4.pdf
Availability of L177DFDG50SAJ4
QUANTITY
L177DFDG50SAJ4 Order Process
Ship out your order
Specifications of L177DFDG50SAJ4
Internal Part NumberEIS-L177DFDG50SAJ4
SeriesDF
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions50
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177DFDG50SAJ4
Related LinksL177DFD, L177DFDG50SAJ4 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177DFDG50SAJ4 Details Description
Related parts for L177DFDG50SAJ4
GDT 150V 5KA DIN RAIL datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 196K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 30V 30A 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
TERM PLUG VERT 762MM FRNT 6C datasheet.pdf