Amphenol Commercial Products L177HDE15SD1CH4R
L177HDE15SD1CH4R picture photo
Mfg. Part Number
L177HDE15SD1CH4R
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L177HDE15SD1CH4R.pdf
Availability of L177HDE15SD1CH4R
QUANTITY
L177HDE15SD1CH4R Order Process
Ship out your order
Specifications of L177HDE15SD1CH4R
Internal Part NumberEIS-L177HDE15SD1CH4R
Industrial Solutions
Standard Package1,000
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout1 (DE, E) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177HDE15SD1CH4R
Related LinksL177HDE1, L177HDE15SD1CH4R Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177HDE15SD1CH4R Details Description
Related parts for L177HDE15SD1CH4R
CONN HEADER 36PS .100 R/A 30GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 68POS 1.27MM datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100" SMD GLD datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 180 OHM 12SIP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf