Amphenol Commercial Products L177SDB25S1ATNR106RM6
L177SDB25S1ATNR106RM6 picture photo
Mfg. Part Number
L177SDB25S1ATNR106RM6
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L177SDB25S1ATNR106RM6.pdf
Availability of L177SDB25S1ATNR106RM6
QUANTITY
L177SDB25S1ATNR106RM6 Order Process
Ship out your order
Specifications of L177SDB25S1ATNR106RM6
Internal Part NumberEIS-L177SDB25S1ATNR106RM6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCommunication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package3,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesSD
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Mounting Bracket
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177SDB25S1ATNR106RM6
Related LinksL177SDB25S, L177SDB25S1ATNR106RM6 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177SDB25S1ATNR106RM6 Details Description
Related parts for L177SDB25S1ATNR106RM6
CAP FILM 0.082UF 10% 200VDC RAD datasheet.pdf
IC CORE REG MULTIPHASE 40-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 0.50MM 9POS datasheet.pdf
CAP FILM 3000PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf