Amphenol Commercial Products L17DAFRDA15SC309
L17DAFRDA15SC309 picture photo
Mfg. Part Number
L17DAFRDA15SC309
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable
Datasheet Download
L17DAFRDA15SC309.pdf
Availability of L17DAFRDA15SC309
QUANTITY
L17DAFRDA15SC309 Order Process
Ship out your order
Specifications of L17DAFRDA15SC309
Internal Part NumberEIS-L17DAFRDA15SC309
Industrial Solutions
Standard Package500
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureCable Side (4-40)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L17DAFRDA15SC309
Related LinksL17DAFRD, L17DAFRDA15SC309 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L17DAFRDA15SC309 Details Description
Related parts for L17DAFRDA15SC309
RES SMD 34K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 499K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf