Amphenol Commercial Products L17TF1502104
L17TF1502104 picture photo
Mfg. Part Number
L17TF1502104
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit
Datasheet Download
L17TF1502104.pdf
Availability of L17TF1502104
QUANTITY
L17TF1502104 Order Process
Ship out your order
Specifications of L17TF1502104
Internal Part NumberEIS-L17TF1502104
Industrial Solutions
Standard Package500
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationPress-Fit
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L17TF1502104
Related LinksL17TF1, L17TF1502104 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L17TF1502104 Details Description
Related parts for L17TF1502104
IC CODEC 4ADC/6DAC 24 BIT 52MQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW DO35 datasheet.pdf
EVALUATION MOD FOR TPS72013-307 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V P2H 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP FILM 6.2NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf