Lumileds L202-3080033C30000
L202-3080033C30000 picture photo
Mfg. Part Number
L202-3080033C30000
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED 3535L 3P11S 3000K 80CRI
Datasheet Download
L202-3080033C30000.pdf
Availability of L202-3080033C30000
QUANTITY
L202-3080033C30000 Order Process
Ship out your order
Specifications of L202-3080033C30000
Internal Part NumberEIS-L202-3080033C30000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package44
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesLUXEON XR-3535L
PackagingTray
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test1362 lm (1320 lm ~ 1403 lm)
Current - Test300mA
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)33V
Lumens/Watt @ Current - Test142 lm/W
Current - Max600mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle-
FeaturesWith Connector
Size / Dimension280.00mm L x 55.00mm W
Height-
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L202-3080033C30000
Related LinksL202-3080, L202-3080033C30000 Datasheet, Lumileds Distributor
L202-3080033C30000 Details Description
Related parts for L202-3080033C30000
CABLE BNC MALE RG174/U 30FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 36PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 250KSPS 28-SOIC datasheet.pdf
FILTER 3PHASE NEUTRAL LINES 100A datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC GATE OR 2CH 2-INP 8-ULLGA datasheet.pdf
CAP CER 330PF 16V X5R 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC datasheet.pdf