Lumileds L202-3580033C30001
L202-3580033C30001 picture photo
Mfg. Part Number
L202-3580033C30001
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED BOARD 3500K 80CRI WAGO CONN
Datasheet Download
L202-3580033C30001.pdf
Availability of L202-3580033C30001
QUANTITY
L202-3580033C30001 Order Process
Ship out your order
Specifications of L202-3580033C30001
Internal Part NumberEIS-L202-3580033C30001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package44
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesLUXEON XR-3535L
PackagingTray
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K
Wavelength-
ConfigurationLinear Light Strip
Flux @ Current/Temperature - Test1469 lm (Typ)
Current - Test300mA
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)33V
Lumens/Watt @ Current - Test148 lm/W
Current - Max600mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle-
FeaturesWith Connector
Size / Dimension280.00mm L x 55.00mm W
Height1.20mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L202-3580033C30001
Related LinksL202-3580, L202-3580033C30001 Datasheet, Lumileds Distributor
L202-3580033C30001 Details Description
Related parts for L202-3580033C30001
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED 0.700" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
TL4024-2, 110VAC, PTL, 2NC+1NO+1 datasheet.pdf
GIGABIT XFORMER/CMC/SHUNT MOD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALL MNT SKT datasheet.pdf