Lumileds L2C2-22801202E0600
L2C2-22801202E0600 picture photo
Mfg. Part Number
L2C2-22801202E0600
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED COB 1202 2200K WW 80CRI SMD
Datasheet Download
L2C2-22801202E0600.pdf
Availability of L2C2-22801202E0600
QUANTITY
L2C2-22801202E0600 Order Process
Ship out your order
Specifications of L2C2-22801202E0600
Internal Part NumberEIS-L2C2-22801202E0600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L2C2-22801202E0600
Related LinksL2C2-2280, L2C2-22801202E0600 Datasheet, Lumileds Distributor
L2C2-22801202E0600 Details Description
Related parts for L2C2-22801202E0600
IC REG CTRLR PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMC datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 380A 600V 3POLE datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 40.2 OHM 1% 10W datasheet.pdf
POT 100K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf