Lumileds L2M0-5770004MC2200
L2M0-5770004MC2200 picture photo
Mfg. Part Number
L2M0-5770004MC2200
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED XR-M 5700K 4-UP SQUARE
Datasheet Download
L2M0-5770004MC2200.pdf
Availability of L2M0-5770004MC2200
QUANTITY
L2M0-5770004MC2200 Order Process
Ship out your order
Specifications of L2M0-5770004MC2200
Internal Part NumberEIS-L2M0-5770004MC2200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesLUXEON XR-M
PackagingTray
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)5700K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test4318 lm (Typ)
Current - Test700mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)43.8V
Lumens/Watt @ Current - Test141 lm/W
Current - Max1.05A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension73.00mm L x 73.00mm W
Height6.21mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L2M0-5770004MC2200
Related LinksL2M0-5770, L2M0-5770004MC2200 Datasheet, Lumileds Distributor
L2M0-5770004MC2200 Details Description
Related parts for L2M0-5770004MC2200
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2.55 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
3.96MM KK HDR VT POL-W 14POS datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .152M 6POS datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 76 TYPE A 13POS datasheet.pdf