| Internal Part Number | EIS-L2M0-5770004MC2200 | |
| Standard Package | 60 | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LED Lighting - COBs, Engines, Modules | |
| Series | LUXEON XR-M | |
| Packaging | Tray | |
| Type | LED Module | |
| Color | White, Cool | |
| CCT (K) | 5700K | |
| Wavelength | - | |
| Configuration | Square | |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 4318 lm (Typ) | |
| Current - Test | 700mA | |
| Temperature - Test | 85°C | |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 43.8V | |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 141 lm/W | |
| Current - Max | 1.05A | |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 | |
| Viewing Angle | - | |
| Features | - | |
| Size / Dimension | 73.00mm L x 73.00mm W | |
| Height | 6.21mm | |
| Light Emitting Surface (LES) | - | |
| Lens Type | Domed | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | L2M0-5770004MC2200 | |
| Related Links | L2M0-5770, L2M0-5770004MC2200 Datasheet, Lumileds Distributor | |
 | 10326-3210-000 | CONN JUNCTION SHELL 26POS STRGT | datasheet.pdf | |