t-Global Technology L37-3-15-9.1-1
L37-3-15-9.1-1 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3-15-9.1-1
Brief Description
THERMAL PAD L37-3 15X9.1X1MM
Datasheet Download
L37-3-15-9.1-1.pdf
Availability of L37-3-15-9.1-1
QUANTITY
L37-3-15-9.1-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3-15-9.1-1
Internal Part NumberEIS-L37-3-15-9.1-1
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline9.10mm x 15.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.7 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3-15-9.1-1
Related LinksL37-3-1, L37-3-15-9.1-1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3-15-9.1-1 Details Description
Related parts for L37-3-15-9.1-1
TOOL IDT HAND TOOL HANDLE datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 33POS 10-MSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS DL ALUM SLD CUP datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 1MM GOLD VERT datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG RED 5000' datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 4POS PIN datasheet.pdf