t-Global Technology L37-3-150-150-0.5-2A
L37-3-150-150-0.5-2A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3-150-150-0.5-2A
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X0.5MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3-150-150-0.5-2A.pdf
Availability of L37-3-150-150-0.5-2A
QUANTITY
L37-3-150-150-0.5-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3-150-150-0.5-2A
Internal Part NumberEIS-L37-3-150-150-0.5-2A
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.7 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3-150-150-0.5-2A
Related LinksL37-3-150-, L37-3-150-150-0.5-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3-150-150-0.5-2A Details Description
Related parts for L37-3-150-150-0.5-2A
Crystal 7.3728MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
HOOK&LOOP TAKTY .75" 50# BLU 12" datasheet.pdf
IC DAC 16BIT QUAD MULT 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 350MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
PET 3/8" BLACK 500' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TRANSPONDER COIL 2.36MH SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT HDMI AUTO GRADE datasheet.pdf
CTV 3C 3#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CMOS 80 MHz, Triple 8-Bit Video DAC IC datasheet.pdf