t-Global Technology L37-3F-100-100-0.25-0
L37-3F-100-100-0.25-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-100-100-0.25-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 100X100X0.25MM
Datasheet Download
L37-3F-100-100-0.25-0.pdf
Availability of L37-3F-100-100-0.25-0
QUANTITY
L37-3F-100-100-0.25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-100-100-0.25-0
Internal Part NumberEIS-L37-3F-100-100-0.25-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetL37-3 MSDS
L37-3F MSDS
Featured ProductL37-3F and H48-6G Thermal Conductive Pads
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3F
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-100-100-0.25-0
Related LinksL37-3F-100, L37-3F-100-100-0.25-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-100-100-0.25-0 Details Description
Related parts for L37-3F-100-100-0.25-0
HOOK-UP STRND 26AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 400V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
WHITE 3 POS PLASTIC RTN R datasheet.pdf