t-Global Technology L37-3F-150-150-0.25-0
L37-3F-150-150-0.25-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-150-150-0.25-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X0.25MM
Datasheet Download
L37-3F-150-150-0.25-0.pdf
Availability of L37-3F-150-150-0.25-0
QUANTITY
L37-3F-150-150-0.25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-150-150-0.25-0
Internal Part NumberEIS-L37-3F-150-150-0.25-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetL37-3 MSDS
L37-3F MSDS
Featured ProductL37-3F and H48-6G Thermal Conductive Pads
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3F
UsageSheet
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-150-150-0.25-0
Related LinksL37-3F-150, L37-3F-150-150-0.25-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-150-150-0.25-0 Details Description
Related parts for L37-3F-150-150-0.25-0
RES 1G OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.2V 370MW DO34 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1100A 700VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf