t-Global Technology L37-3F-33-24.4-0.25
L37-3F-33-24.4-0.25 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-33-24.4-0.25
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD L37-3F 33X24.4X0.25M
Datasheet Download
L37-3F-33-24.4-0.25.pdf
Availability of L37-3F-33-24.4-0.25
QUANTITY
L37-3F-33-24.4-0.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-33-24.4-0.25
Internal Part NumberEIS-L37-3F-33-24.4-0.25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetL37-3F MSDS
Featured ProductL37-3F and H48-6G Thermal Conductive Pads
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3F
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline24.40mm x 33.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-33-24.4-0.25
Related LinksL37-3F-33, L37-3F-33-24.4-0.25 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-33-24.4-0.25 Details Description
Related parts for L37-3F-33-24.4-0.25
CAP TANT 3.3UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
40M ENCODER CABLE CRGA datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.649 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf