t-Global Technology L37-3F-640-320-0.25-1A
L37-3F-640-320-0.25-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-640-320-0.25-1A
Brief Description
L37-3 SHEET 640X320X0.25MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3F-640-320-0.25-1A.pdf
Availability of L37-3F-640-320-0.25-1A
QUANTITY
L37-3F-640-320-0.25-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-640-320-0.25-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3F-640-320-0.25-1A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeRectangle
Outline640.00mm x 320.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-640-320-0.25-1A
Related LinksL37-3F-640-, L37-3F-640-320-0.25-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-640-320-0.25-1A Details Description
Related parts for L37-3F-640-320-0.25-1A
CAP CER 0.39UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
THERMAL PAD TI900 TO-220 0.12MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
CLOCKMODULE 10MM GREEN M.PLEX C. datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
26500 55C 55#20 S RECP AN WC datasheet.pdf
CAP 4.7 UF 20% 16 V datasheet.pdf