t-Global Technology L37-3L-100-100-0.5-0
L37-3L-100-100-0.5-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3L-100-100-0.5-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 100X100X0.5MM
Datasheet Download
L37-3L-100-100-0.5-0.pdf
Availability of L37-3L-100-100-0.5-0
QUANTITY
L37-3L-100-100-0.5-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3L-100-100-0.5-0
Internal Part NumberEIS-L37-3L-100-100-0.5-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetL37-3 MSDS
L37-3L MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3L
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3L-100-100-0.5-0
Related LinksL37-3L-100, L37-3L-100-100-0.5-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3L-100-100-0.5-0 Details Description
Related parts for L37-3L-100-100-0.5-0
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 1W datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TPS2069EVM-292 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1A 400 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FEMALE CORD #20 datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf