t-Global Technology L37-3L-100-100-2.0-1A
L37-3L-100-100-2.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3L-100-100-2.0-1A
Brief Description
L37-3 SHEET 100X100X2MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3L-100-100-2.0-1A.pdf
Availability of L37-3L-100-100-2.0-1A
QUANTITY
L37-3L-100-100-2.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3L-100-100-2.0-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3L-100-100-2.0-1A
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3L-100-100-2.0-1A
Related LinksL37-3L-100, L37-3L-100-100-2.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3L-100-100-2.0-1A Details Description
Related parts for L37-3L-100-100-2.0-1A
IC VREF SHUNT 1.225V TO92-3 datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .187" .141"L datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 550UF 350V SCREW datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
IC INTEGER-N TRANSLATOR 32-LFCSP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 100W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT SMT/CLIP DR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf