t-Global Technology L37-3L-300-300-5.0-0
L37-3L-300-300-5.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3L-300-300-5.0-0
Brief Description
L37-3 SHEET 300X300X5MM
Datasheet Download
L37-3L-300-300-5.0-0.pdf
Availability of L37-3L-300-300-5.0-0
QUANTITY
L37-3L-300-300-5.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3L-300-300-5.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-3L-300-300-5.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3L-300-300-5.0-0
Related LinksL37-3L-300, L37-3L-300-300-5.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3L-300-300-5.0-0 Details Description
Related parts for L37-3L-300-300-5.0-0
CONN TERM BLOCK 12POS 5MM PCB datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21X16 BLK datasheet.pdf
IC PHOTOFLASH CAP CHRGR TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 3MM STR SMD AU datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf