t-Global Technology L37-3L-320-320-0.5-0
L37-3L-320-320-0.5-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3L-320-320-0.5-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 320X320X0.5MM
Datasheet Download
L37-3L-320-320-0.5-0.pdf
Availability of L37-3L-320-320-0.5-0
QUANTITY
L37-3L-320-320-0.5-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3L-320-320-0.5-0
Internal Part NumberEIS-L37-3L-320-320-0.5-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
L37-3L Low-Bleeding Gap Fillers for Optical Devices
MSDS Material Safety DatasheetL37-3 MSDS
L37-3L MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3L
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3L-320-320-0.5-0
Related LinksL37-3L-320, L37-3L-320-320-0.5-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3L-320-320-0.5-0 Details Description
Related parts for L37-3L-320-320-0.5-0
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS MALE IN-LINE #20 datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 5000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 2" 2S FIN datasheet.pdf
IC BATT CHRG MGMT LI-ION 24VQFN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
QKE II HDR datasheet.pdf
CIR 7C 7#12 SKT RECP datasheet.pdf
CRYSTAL 100.00 KHZ 11.0PF SMD datasheet.pdf