t-Global Technology L37-3L-640-320-0.5-0
L37-3L-640-320-0.5-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3L-640-320-0.5-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 640X320X0.5MM
Datasheet Download
L37-3L-640-320-0.5-0.pdf
Availability of L37-3L-640-320-0.5-0
QUANTITY
L37-3L-640-320-0.5-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3L-640-320-0.5-0
Internal Part NumberEIS-L37-3L-640-320-0.5-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetL37-3 MSDS
L37-3L MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3L
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline640.00mm x 320.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.5 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3L-640-320-0.5-0
Related LinksL37-3L-640, L37-3L-640-320-0.5-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3L-640-320-0.5-0 Details Description
Related parts for L37-3L-640-320-0.5-0
CONN RECEPT 1POS VERT PCB datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TURRET.053" datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC SYNC BATTERY CHARGER 28VQFN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
SCR FAST SWITCH 325A 600V T70 datasheet.pdf