t-Global Technology L37-3S-150-150-3.0-0
L37-3S-150-150-3.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-150-150-3.0-0
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X3MM
Datasheet Download
L37-3S-150-150-3.0-0.pdf
Availability of L37-3S-150-150-3.0-0
QUANTITY
L37-3S-150-150-3.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-150-150-3.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-3S-150-150-3.0-0
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-150-150-3.0-0
Related LinksL37-3S-150, L37-3S-150-150-3.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-150-150-3.0-0 Details Description
Related parts for L37-3S-150-150-3.0-0
MEMORY CARD FLASH 1GB datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 450MA 550 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 223A TO-220-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf