t-Global Technology L37-3S-150-150-5.0-1A
L37-3S-150-150-5.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-150-150-5.0-1A
Brief Description
L37-3 SHEET 150X150X5MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3S-150-150-5.0-1A.pdf
Availability of L37-3S-150-150-5.0-1A
QUANTITY
L37-3S-150-150-5.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-150-150-5.0-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3S-150-150-5.0-1A
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-150-150-5.0-1A
Related LinksL37-3S-150, L37-3S-150-150-5.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-150-150-5.0-1A Details Description
Related parts for L37-3S-150-150-5.0-1A
RES SMD 3.6K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ12 M13 SILVER datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 0402 SMD datasheet.pdf
RES MO 2W 1K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 8VSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-PULL datasheet.pdf
TERMINAL ZP 2.5/1AN/14 datasheet.pdf
COUPLER HYBRID 2.0-2.3GHZ datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V THRU HOLE datasheet.pdf
8 Pin Stereo D/A Converter for Digital Audio IC datasheet.pdf