t-Global Technology L37-3S-320-320-2.0-0
L37-3S-320-320-2.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-320-320-2.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 320X320X2MM
Datasheet Download
L37-3S-320-320-2.0-0.pdf
Availability of L37-3S-320-320-2.0-0
QUANTITY
L37-3S-320-320-2.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-320-320-2.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-3S-320-320-2.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
L37-3S Ultra-soft Gap Filler for LCD
MSDS Material Safety DatasheetL37-3S MSDS
Featured ProductL37-3S Ultra-Soft Gap Filler
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3S
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-320-320-2.0-0
Related LinksL37-3S-320, L37-3S-320-320-2.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-320-320-2.0-0 Details Description
Related parts for L37-3S-320-320-2.0-0
CONN RING 6 AWG #1/4 PL-GRIP datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH CARD 20GB datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 60"L X 36"W datasheet.pdf
LED OSTAR NEUTRAL WHT 4000K 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf