t-Global Technology L37-5-100-100-0.3-0
L37-5-100-100-0.3-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-100-100-0.3-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-5 SHEET 100X100X0.3MM
Datasheet Download
L37-5-100-100-0.3-0.pdf
Availability of L37-5-100-100-0.3-0
QUANTITY
L37-5-100-100-0.3-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-100-100-0.3-0
Internal Part NumberEIS-L37-5-100-100-0.3-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
MSDS Material Safety DatasheetL37-5 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-5
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-100-100-0.3-0
Related LinksL37-5-100, L37-5-100-100-0.3-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-100-100-0.3-0 Details Description
Related parts for L37-5-100-100-0.3-0
IDC CABLE - MKS50K/MC50G/MCS50K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
RES 65.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf