Vishay/BCcomponents SFR25H0007509FR500
SFR25H0007509FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0007509FR500
Brief Description
RES 75 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0007509FR500.pdf
Availability of SFR25H0007509FR500
QUANTITY
SFR25H0007509FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0007509FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0007509FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0007509FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0007509FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0007509FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0007509FR500
MOSFET N-CH 200V 3.6A D2PAK datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/2.8V 10DFN datasheet.pdf
TERM COVER FOR E5CN DIGTL CNTRLR datasheet.pdf
FUSE 32A 550V BS88 IEC HRC BLADE datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
IC 16BIT TRANSP LATCH D 48TSSOP datasheet.pdf
JUN-POW-TIM GEH 12P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
BG STTSHLD 7X15" 100EA datasheet.pdf
9W4 F SC WATER RES 20A THRU HOLE datasheet.pdf