t-Global Technology L37-5-100-100-0.5-1A
L37-5-100-100-0.5-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-100-100-0.5-1A
Brief Description
L37-5 SHEET 100X100X0.5MM W/ADH
Datasheet Download
L37-5-100-100-0.5-1A.pdf
Availability of L37-5-100-100-0.5-1A
QUANTITY
L37-5-100-100-0.5-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-100-100-0.5-1A
Internal Part NumberEIS-L37-5-100-100-0.5-1A
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-100-100-0.5-1A
Related LinksL37-5-100-, L37-5-100-100-0.5-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-100-100-0.5-1A Details Description
Related parts for L37-5-100-100-0.5-1A
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 16SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW TO236AB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE ASSY SM MTRJ - LC DUP 5M datasheet.pdf
UCC29411DG4 datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 3A 190 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf