t-Global Technology L37-5-100-100-1.0-0
L37-5-100-100-1.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-100-100-1.0-0
Brief Description
L37-5 SHEET 100X100X1MM
Datasheet Download
L37-5-100-100-1.0-0.pdf
Availability of L37-5-100-100-1.0-0
QUANTITY
L37-5-100-100-1.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-100-100-1.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-5-100-100-1.0-0
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-100-100-1.0-0
Related LinksL37-5-100, L37-5-100-100-1.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-100-100-1.0-0 Details Description
Related parts for L37-5-100-100-1.0-0
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR 2.5MM NPN/NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 698 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
COUNTER 6 CHAR 115V PANEL MT datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH WIRELESS RF DIN RAIL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 6A 125V datasheet.pdf