t-Global Technology L37-5-150-150-0.3-0
L37-5-150-150-0.3-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-150-150-0.3-0
Brief Description
L37-5 SHEET 150X150X0.3MM
Datasheet Download
L37-5-150-150-0.3-0.pdf
Availability of L37-5-150-150-0.3-0
QUANTITY
L37-5-150-150-0.3-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-150-150-0.3-0
Internal Part NumberEIS-L37-5-150-150-0.3-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-150-150-0.3-0
Related LinksL37-5-150, L37-5-150-150-0.3-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-150-150-0.3-0 Details Description
Related parts for L37-5-150-150-0.3-0
ADM34S/AE34G/X datasheet.pdf
LED RED CLEAR SOT23-3 SMD datasheet.pdf
RES SMD 80.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC PECL-CMOS CONVERTER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SCREW SHOULDER #6-32 datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 5/8" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf