t-Global Technology L37-5-300-300-2.0-0
L37-5-300-300-2.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-300-300-2.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-5 SHEET 300X300X2MM
Datasheet Download
L37-5-300-300-2.0-0.pdf
Availability of L37-5-300-300-2.0-0
QUANTITY
L37-5-300-300-2.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-300-300-2.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-5-300-300-2.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
MSDS Material Safety DatasheetL37-5 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-5
UsageSheet
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-300-300-2.0-0
Related LinksL37-5-300, L37-5-300-300-2.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-300-300-2.0-0 Details Description
Related parts for L37-5-300-300-2.0-0
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 15NS 32PLCC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C QUAD 10MSOP datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TIMER SS STAR DELTA 8PIN datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf