t-Global Technology L37-5-74-18-0.15
L37-5-74-18-0.15 picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-74-18-0.15
Brief Description
L37-5 74X18X0.15MM
Datasheet Download
L37-5-74-18-0.15.pdf
Availability of L37-5-74-18-0.15
QUANTITY
L37-5-74-18-0.15 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-74-18-0.15
Internal Part NumberEIS-L37-5-74-18-0.15
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-5
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline74.00mm x 18.00mm
Thickness0.0060" (0.152mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-74-18-0.15
Related LinksL37-5-74, L37-5-74-18-0.15 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-74-18-0.15 Details Description
Related parts for L37-5-74-18-0.15
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
PLUG 5POS 80 DEG BLK/WH 4.0-5.2 datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 11MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 12POS PCB TIN datasheet.pdf
BUZZ VAC 2KHZ SLOW DBL PULS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
CAP FILM 110PF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf