Littelfuse L60030C3CDIN
L60030C3CDIN picture photo
Mfg. Part Number
L60030C3CDIN
Brief Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Datasheet Download
L60030C3CDIN.pdf
Availability of L60030C3CDIN
QUANTITY
L60030C3CDIN Order Process
Ship out your order
Specifications of L60030C3CDIN
Internal Part NumberEIS-L60030C3CDIN
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsClass CC
Fuse Size13/32" Dia x 1-1/2" L (10.3mm x 38.1mm)
Number of Circuits3
Voltage600V
Current Rating30A