Littelfuse L60030C3PQDIN
L60030C3PQDIN picture photo
Mfg. Part Number
L60030C3PQDIN
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Datasheet Download
L60030C3PQDIN.pdf
Availability of L60030C3PQDIN
QUANTITY
L60030C3PQDIN Order Process
Ship out your order
Specifications of L60030C3PQDIN
Internal Part NumberEIS-L60030C3PQDIN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
SeriesL600
Fuseholder TypeBlock
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsClass CC
Fuse Size13/32" Dia x 1-1/2" L (10.3mm x 38.1mm)
Number of Circuits3
Voltage600V
Current Rating30A
Mounting TypeDIN Rail
Orientation-
Termination StyleScrew Terminal, Pressure Plate, Quick Connect
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishTin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L60030C3PQDIN
Related LinksL60030, L60030C3PQDIN Datasheet, Littelfuse Distributor
L60030C3PQDIN Details Description
Related parts for L60030C3PQDIN
IC BUFFER CLK 5OUT 3.3V 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 30A TO-268 datasheet.pdf
IC SWITCH SMART LOWSIDE TO252-5 datasheet.pdf
PANEL INNER 68X56" WHITE datasheet.pdf
POE INJECTOR 75W 56V DESKTOP datasheet.pdf
LED 1" FLAT GREEN 125VDC C1D2 datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
2138 SILVER 500 FT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf