Amphenol Commercial Products L717DB25PAJ4VF
L717DB25PAJ4VF picture photo
Mfg. Part Number
L717DB25PAJ4VF
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L717DB25PAJ4VF.pdf
Availability of L717DB25PAJ4VF
QUANTITY
L717DB25PAJ4VF Order Process
Ship out your order
Specifications of L717DB25PAJ4VF
Internal Part NumberEIS-L717DB25PAJ4VF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717DB25PAJ4VF
Related LinksL717DB2, L717DB25PAJ4VF Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717DB25PAJ4VF Details Description
Related parts for L717DB25PAJ4VF
PLUG FUSE WITH IND LIGHT .5-1MA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL 8-TDFN datasheet.pdf
RES SMD 17K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf