Amphenol Commercial Products L717DFB25PMP10
L717DFB25PMP10 picture photo
Mfg. Part Number
L717DFB25PMP10
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire
Datasheet Download
L717DFB25PMP10.pdf
Availability of L717DFB25PMP10
QUANTITY
L717DFB25PMP10 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717DFB25PMP10
Internal Part NumberEIS-L717DFB25PMP10
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationIDC, Discrete Wire
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717DFB25PMP10
Related LinksL717DFB, L717DFB25PMP10 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717DFB25PMP10 Details Description
Related parts for L717DFB25PMP10
TERM BLOCK 3POS 7.62MM 35DEG GRN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC FILTER ACT MPU PROG 24-SOIC datasheet.pdf
FUSE CERM 6.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM P600 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN RA datasheet.pdf