Amphenol Commercial Products L717DFBH25P1AUNA196
L717DFBH25P1AUNA196 picture photo
Mfg. Part Number
L717DFBH25P1AUNA196
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L717DFBH25P1AUNA196.pdf
Availability of L717DFBH25P1AUNA196
QUANTITY
L717DFBH25P1AUNA196 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717DFBH25P1AUNA196
Internal Part NumberEIS-L717DFBH25P1AUNA196
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717DFBH25P1AUNA196
Related LinksL717DFBH2, L717DFBH25P1AUNA196 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717DFBH25P1AUNA196 Details Description
Related parts for L717DFBH25P1AUNA196
IC REG BCK ADJ 1.5A SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
IDC CABLE-APK50A/ AE50G / APK50A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVRT DC/DC REG 6.5V 500MA 3SIP datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES 715 OHM 0.3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf