Amphenol Commercial Products L717HDE15PVF
L717HDE15PVF picture photo
Mfg. Part Number
L717HDE15PVF
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
L717HDE15PVF.pdf
Availability of L717HDE15PVF
QUANTITY
L717HDE15PVF Order Process
Ship out your order
Specifications of L717HDE15PVF
Internal Part NumberEIS-L717HDE15PVF
Industrial Solutions
Standard Package100
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717HDE15PVF
Related LinksL717HD, L717HDE15PVF Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717HDE15PVF Details Description
Related parts for L717HDE15PVF
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 700V 1A SOT223 datasheet.pdf
IC ENERGY METER 1 PHASE 20TSSOP datasheet.pdf
SCR 600V TO-92 datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLACK 250' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 5.5A TO-220SIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.3V 1W datasheet.pdf