Amphenol Commercial Products L717SDA15P1ACH4F
L717SDA15P1ACH4F picture photo
Mfg. Part Number
L717SDA15P1ACH4F
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L717SDA15P1ACH4F.pdf
Availability of L717SDA15P1ACH4F
QUANTITY
L717SDA15P1ACH4F Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDA15P1ACH4F
Internal Part NumberEIS-L717SDA15P1ACH4F
Industrial Solutions
Standard Package100
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDA15P1ACH4F
Related LinksL717SDA1, L717SDA15P1ACH4F Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDA15P1ACH4F Details Description
Related parts for L717SDA15P1ACH4F
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS232 1MBPS LP 28SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SSR 90A BURST FIRE CONTRL 4-20MA datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 480V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
RES SMD 25KOHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
PV SYS EQUIP RAPID SD 50/RL datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf