Amphenol Commercial Products L717SDAG15POL2
L717SDAG15POL2 picture photo
Mfg. Part Number
L717SDAG15POL2
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L717SDAG15POL2.pdf
Availability of L717SDAG15POL2
QUANTITY
L717SDAG15POL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDAG15POL2
Internal Part NumberEIS-L717SDAG15POL2
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDAG15POL2
Related LinksL717SDA, L717SDAG15POL2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDAG15POL2 Details Description
Related parts for L717SDAG15POL2
RES SMD 147 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 7A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC34H/AE34M/HPL34H datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
"B" ACT PLAN R=24 FOR 170 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CABLE CLAMP METAL PG 16 datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf