Amphenol Commercial Products L717SDB25POL2R210
L717SDB25POL2R210 picture photo
Mfg. Part Number
L717SDB25POL2R210
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L717SDB25POL2R210.pdf
Availability of L717SDB25POL2R210
QUANTITY
L717SDB25POL2R210 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDB25POL2R210
Internal Part NumberEIS-L717SDB25POL2R210
Industrial Solutions
Standard Package100
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDB25POL2R210
Related LinksL717SDB2, L717SDB25POL2R210 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDB25POL2R210 Details Description
Related parts for L717SDB25POL2R210
BOX ABS BLACK 2.4"L X 3.75"W datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
IC ADC 80MHZ SOT1152-1 datasheet.pdf
IC FPGA 167 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
EPCONN.HDRASSY3/4PNTRL(NO.3POST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf