Amphenol Commercial Products L717SDBH25POL2GC309
L717SDBH25POL2GC309 picture photo
Mfg. Part Number
L717SDBH25POL2GC309
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L717SDBH25POL2GC309.pdf
Availability of L717SDBH25POL2GC309
QUANTITY
L717SDBH25POL2GC309 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDBH25POL2GC309
Internal Part NumberEIS-L717SDBH25POL2GC309
Industrial Solutions
Standard Package500
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDBH25POL2GC309
Related LinksL717SDBH2, L717SDBH25POL2GC309 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDBH25POL2GC309 Details Description
Related parts for L717SDBH25POL2GC309
RELAY REED SPDT 250MA 5V datasheet.pdf
WBB FOR WDK 2.5/BLZ W/O PIN datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DRIVER TRPL DIFF VID 24LFCSP datasheet.pdf
IC GATE DRIVER LOW SIDE 5TO263 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BS II DUAL RA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 101W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf