Amphenol Commercial Products L777HDE15PD1CH3F
L777HDE15PD1CH3F picture photo
Mfg. Part Number
L777HDE15PD1CH3F
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L777HDE15PD1CH3F.pdf
Availability of L777HDE15PD1CH3F
QUANTITY
L777HDE15PD1CH3F Order Process
Ship out your order
Specifications of L777HDE15PD1CH3F
Internal Part NumberEIS-L777HDE15PD1CH3F
Industrial Solutions
Standard Package3,000
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout1 (DE, E) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777HDE15PD1CH3F
Related LinksL777HDE1, L777HDE15PD1CH3F Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777HDE15PD1CH3F Details Description
Related parts for L777HDE15PD1CH3F
RES SMD 226 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IDC BLOCK FOR D SUB datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V MP-3ZK/TO-252 datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ANLG SWITCH SPST CMOS 8XSON datasheet.pdf
BCF 3.81/06/180F SN BK BX datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf