Amphenol Commercial Products L777SDAG15POL2
L777SDAG15POL2 picture photo
Mfg. Part Number
L777SDAG15POL2
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L777SDAG15POL2.pdf
Availability of L777SDAG15POL2
QUANTITY
L777SDAG15POL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L777SDAG15POL2
Internal Part NumberEIS-L777SDAG15POL2
Industrial Solutions
Standard Package500
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777SDAG15POL2
Related LinksL777SDA, L777SDAG15POL2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777SDAG15POL2 Details Description
Related parts for L777SDAG15POL2
TERM RING VYL 22-18AWG 5/16" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5.2A 6TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS UNIV I/O NO EARS datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN SHUNT 10POS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 25POS datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 110MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 7.5V 10W datasheet.pdf