Amphenol Commercial Products L777SDD50P
L777SDD50P picture photo
Mfg. Part Number
L777SDD50P
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder
Datasheet Download
L777SDD50P.pdf
Availability of L777SDD50P
QUANTITY
L777SDD50P Order Process
Ship out your order
Specifications of L777SDD50P
Internal Part NumberEIS-L777SDD50P
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions50
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777SDD50P
Related LinksL777S, L777SDD50P Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777SDD50P Details Description
Related parts for L777SDD50P
TVS DIODE 43VWM 69.4VC R6 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 11POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf